11 lutego swoją premierę będą miały najnowsze flagowce Samsunga – seria Galaxy S20. Najwyższym modelem będzie Galaxy S20 Ultra wyposażony w aparat peryskopowy z dużym zoomem. Oto jedna z możliwości jak ów telefon będzie wyglądał.
Nowa seria ma się składać z trzech modeli. Zabraknie odpowiednika zeszłorocznego Samsunga Galaxy S10e. Będą to natomiast: Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i najwyższy w klasie Galaxy S20 Ultra. Właśnie ten model będzie wyposażony w modem łączności 5G. W Polsce będzie działał z niepełną wykorzystaną mocą LTE.
Serwis internetowy LetsGoDigital opublikował rendery przygotowane przez znanego projektanta 3D Jermaine'a Smita, lepiej znanego jako Concept Creator. Wyniki jego pracy traktujemy jako pewną wizję niż pewnik. Jednak ten projekt powstał w oparciu o mniej lub bardziej wiarygodne informacje na temat Samsunga Galaxy S20 Ultra.
Galaxy S20 Ultra ma być wyposażony w ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jego aparat główny to matryca o rozdzielczości 108 megapikseli.
Najlepiej wyposażony model S20 Ultra będzie jednocześnie największym. Zostanie on wyposażony w ekran o przekątnej 6,9 cala. Będzie to prawdopodobnie wyświetlacz wykonany w technologii Dynamic AMOLED o proporcjach 20:9. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że przy rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli będzie odświeżał obraz z częstotliwością 120 Hz. W wyższej rozdzielczości WQHD+, obraz będzie odświeżany z częstotliwością 60 Hz.
Przedni aparat będzie umieszczony w otworze na środku w górnej części ekranu. Będzie to rozwiązanie znane z Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus oraz w nowszych modelach Samsunga. Rozdzielczość przedniego aparatu ma wynosić 40 megapikseli. Będzie on nagrywał obraz 4K z płynnością 60 kl./s. Ciekawostką ma być dostosowanie wielkości kadru do ilości osób strojących przed obiektywem. Będzie tu też autofocus, co jest jednym z wyznaczników flagowych Samsungów, rzadko stosowanym u konkurencji.
Z ekranem zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. Ma on być znacznie większy niż w starszych Samsungach.
Tylny aparat będzie się składał z czterech obiektywów. Główny aparat to matryca o rozdzielczości 108 MP. Domyślnie będzie ona składać dziewięć pikseli w jeden czego wynikiem ma być bardzo dobre, ostre zdjęcie o rozdzielczości 12 MP. W komplecie znajdziemy 48 megapikselowy aparat z peryskopowym teleobiektywem. Da to zoom optyczny o wielkości 10x. W trybie cyfrowym będziemy mieli dostępny tzw. kosmiczny zoom o wartości do 100x. Kolejnym jest obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP i sensor ToF (Time of Flight).
Wysoka wydajność Galaxy S20 Ultra
Jednostką sterującą Galaxy S20 Ultra ma być, w zależności od regionu, układ Qualcomm Snapdragon 865 lub Samsung Exynos 990. To właśnie Exynos ma trafić do Polski. Pozwoli on między innymi na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K.
Samsung Galaxy S10 Ultra będzie wyposażony 12 lub 16 GB pamięci RAM oraz w 128, 256 lub 512 GB przestrzeni na dane. Nie zabraknie również miejsca na kartę microSD ( do 1 TB).
Podobno telefon będzie wspierał usługę eSIM lecz miejsca na dwie karty SIM też nie zabraknie.
Samsunga Galaxy S20 Ultra ma zasilać ogniwo o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym i bezprzewodowym. Całością będzie zarządzał system Android 10 z interfejsem One UI.
Światowa premiera nowej serii Galaxy S20 odbędzie się 11 lutego 2020 roku w San Francisco. Debiut rynkowy może nastąpić 28 lutego. Niektóre źródła donoszą, że w przedsprzedaży Galaxy S20 Ultra będzie oferowany ze słuchawkami Galaxy Buds.