Samsung Galaxy A50 to telefon ze średniej półki cenowej. Pod względem wyświetlacza w swoim pułapie cenowym jest praktycznie bezkonkurencyjny. Przyjrzymy mu się bliżej.
Galaxy A50 ma wymiary 158,5 x 74,7 x 7,7 mm i 166 gramów wagi. Na dole obudowy zamontowano monofoniczny głośnik, gniazdo USB-C i gniazdo słuchawkowe. Przyciski głośności i włącznik znajdują się na prawej krawędzi. Z lewej strony umieszczono wysuwaną tackę na dwie karty SIM oraz zewnętrzną kartę pamięci. A więc mamy do czynienia z pełnym Dual SIM.
Głośnik na dole jest dużej mocy. Nawet w głośnym otoczeniu możemy spokojnie słuchać ulubionej audycji. Samsung postanowił nawiązać do swoich modeli z serii S i również tutaj czytnik linii papilarnych umieścił wygodnie w ekranie. To oczywiście wpłynęło na zmniejszenie grubości telefonu. Jednak skaner działa słabo. Wymaga poprawy. Zdarza się, że wszystkie próby skanowania palca są nieudane i aby odblokować telefon musimy wprowadzić hasło.
Ekran w Galaxy A50 to na pewno jego mocna strona. Został wykonany w technologii Super AMOLED. Przekątna wynosi 6,4 cala, a rozdzielczość to FHD+ 2340 x 1080 pikseli. Gęstość pikseli to 403 PPI. Wypełnienie obudowy ekranem osiąga prawie 85%. Ekran zabezpieczony jest szkłem Gorilla Glass 3. U góry mamy niewielkie wycięcie ekranu w kształcie kropli wody. Ekran Galaxy A50 jest kontrastowy, z pełnym nasyceniem kolorów i bardzo jasny. Wyświetlacz Samsunga wypada wyraźnie lepiej niż ekran Huawei P30 Lite. Wyświetlanie obrazów i filmów na A50 to prawdziwa przyjemność. Jeśli więc to jakość ekranu będzie naszym priorytetem w wyborze telefonu, to A50 jest mocnym kandydatem.
Jednostką sterującą Samsunga Galaxy A50 jest ośmiordzeniowy procesor Exynos 9610 z następującymi taktowaniami rdzeni: 4x2,3 GHz + 4x1,7 GHz. Układ graficzny to Mali-G72 MP3. Procesor wspiera 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB powierzchni na system i pliki. Pamięć można rozszerzyć kartą micro SD maksymalnie do 512 GB, co nie wyklucza zastosowania dwóch kart SIM.
Do komunikacji możemy wykorzystać LTE, WiFi ac, najnowszy Bluetooth 5.0 oraz NFC. Mamy też radio FM z RDS. Do lokalizacji możemy użyć GPS, GLONASS, GALILEO i BDS. Na pokładzie mamy następujące czujniki: czujnik siły światła, czujnik zbliżeniowy, akcelerometr, żyroskop, kompas cyfrowy i czytnik linii papilarnych w ekranie.
Galaxy A50 trafił na rynek z systemem Android 9.0 oraz nakładką One UI 1.1. One UI wygląda przejrzyście i nowocześnie. Jest tu spójność, której brakuje wielu innym nakładkom systemowym.
Telefon z tyłu obudowy wyposażony został w trzy aparaty:
- Główny o rozdzielczości 25 MP, jasności obiektywu f/1.7, ekwiwalencie ogniskowej 26mm i ustawianiem ostrości za pomocą detekcji fazy PDAF
- Szerokokątny o rozdzielczości 8 MP, jasności obiektywu f/2.2 i ekwiwalencie ogniskowej 13mm – bez funkcji ustawiania ostrości
- Aparat służący do pomiaru głębi sceny o rozdzielczości 5 MP i jasności obiektywu f/2.2
Główny aparat nagrywa wideo w jakości 1080p/30fps. Nagrywanie w 4K jest możliwe tylko po zainstalowaniu programów firm trzecich. Przedni aparat ma rozdzielczość 25 MP i jasność obiektywu f/2.0.
Galaxy A50 ma pojemną baterię 4000 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie 15W. Przy przeciętnym użytkowaniu telefon na jednym ładowaniu działał ponad dwa dni.
Podsumowując Samsung Galaxy A50 oferuje nam doskonałej jakości wyświetlacz, pojemną baterię gwarantującą długi czas działania oraz rzadko spotykany ultra szeroki kąt w aparacie. Warto rozważyć ten model jeśli zastanawiamy się nad kupnem nowego telefonu.
Zapoznaj się z naszą ofertą akcesoriów ochronnych do tego telefonu. Zobacz ciekawe etui do Galaxy A50 dostępne w wielu kolorach, motywach i kształtach.