Przezroczyste etui do Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi zaszalało i pod koniec obecnego roku wprowadziło aż 6 nowych smartfonów. Jednak gdyby komuś jeszcze było mało, na horyzoncie już widnieją kolejne urządzenia tym razem z wyższych półek cenowych. Już niebawem kolejnym smartfonem, który rozszerzy portfolio chińskiego producenta będzie Xiaomi Mi Note 10 Pro.
Redmi Note 8 Pro – smartfon z większymi możliwościami
W ostatnim miesiącu Xiaomi raz po raz wprowadzało kolejny smartfon z zwykłej serii Xiaomi oraz Redmi. Jednym z nich były dwa telefony Redmi Note 8 oraz Redmi Note 8 Pro. Obydwa urządzenia – jak to bywa w przypadku Xiaomi – otrzymały bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jednak w porównaniu do Redmi Note 8, wersja Pro otrzymała proporcjonalnie więcej korzyści niż jej tańszy odpowiednik.
Zamiany dostrzeżemy zarówno w środku, jak i na zewnątrz urządzenia. Przede wszystkim różnica jest w podzespołach. W słabszym Redmi Note 8 zajdziemy chipset Qualcomma, którym jest Snapdragon 665, natomiast w droższym smartfonie został zaimplementowany autorski procesor Xiaomi MediaTek Helio G90T. Podobną sytuację mamy w kwestii aparatów fotograficznych. Obydwa telefony zostały wyposażone w konfigurację z czterema obiektywami, ale Redmi Note 8 Pro ma tę przewagę, że jego główny aparat ma aż 64 MP w porównaniu z 48 MP w zwykłym Redmi Note 8.
Jeszcze inną kwestią jest wielkość samych urządzeń. Jeśli jesteście zwolennikami większych smartfonów, zapewne Redmi Note 8 Pro z większym wyświetlaczem bardziej przypadnie Wam do gustu. Ten telefon posiada przekątną ekranu 6,53 cala, natomiast Redmi Note 8 jest nieco mniejszy i jego wyświetlacz to 6,3 cala.
Dlaczego warto zabezpieczyć Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Biorąc pod uwagę sporą wielkość urządzenia warto zabezpieczyć go odpowiednim etui. Choć nie jest to telefon z klasy premium, który kosztowałby kilka tysięcy złotych, to i tak warto wyposażyć swój smartfon w odpowiedni pokrowiec. Jeżeli zastanawiałeś się nad wyborem etui do Redmi Note 8 Pro to służymy pomocą. W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy listę trzech przezroczystych etui do tego telefonu. Dobór produktów nie jest przypadkowy, chcieliśmy pokazać, jak różne mogą być odmiany tego pokrowca. Dlatego jeżeli poszukujecie czegoś minimalistycznego, co nie zakryje oryginalnego wyglądu Waszego smartfona to zapraszamy!
Najbardziej klasyczne, przezroczyste etui Tech-Protect
Zdajemy sobie sprawę, że duża część użytkowników będzie poszukiwała prostej, najbardziej klasycznej nakładki. Dlatego, jako pierwszą propozycję wybraliśmy etui Tech-Protect Flexair. Dopisek „air” w nazwie wskazuje nam na jego cienką i delikatną formułę.
Obudowa wykonana z tworzywa TPU jest elastyczna przez co nie stwarza problemów z nałożeniem jej na smartfon. Jest także odporna na wszelkiego rodzaju zniekształcenia, dlatego możemy zdejmować, zakładać, a także zginać ją do woli, ponieważ od razu odzyskuje swój naturalny kształt. Flexair ma również inną zaletę, dzięki swojej niskiej cenie nie jest zbyt dużym wydatkiem. Obudowa w chwili obecnej kosztuje niecałe 20 złotych.
Smukłe, pancerne etui Ringke z wzmocnioną ramką wokół
Etui Ringke Fusion X jest bardzo ciekawą odmianą przezroczystego pokrowca. Na pewno część z Was mimo że ceni sobie minimalistyczny wygląd chciałaby również, by jego obudowa mimo to zapewniała ochronę smartfonowi. Jak to zrobić zachowując ten sam, prosty design?
Odpowiedź daje nam marka Ringke, która przygotowała etui Fusion X. To obudowa o przezroczystych pleckach, której krawędzie posiadają dodatkowe wzmocnienie w postaci nadbudowanego tworzywa TPU. Pokrowiec mimo powiększonych ramek wokół jest smukły i komfortowy w użytkowaniu, przez co wygodnie leży w dłoni.
Przezroczyste etui Spigen z wzmocnionymi narożnikami
Trzecią wybraną przez nas odmianą przezroczystego etui jest Spigen Crystal Shell. W ofercie tego producenta mamy tak naprawdę trzy główne odmiany przezroczystego etui, pierwszą jest Liquid Crystal, który posiada najbardziej minimalistyczną formę, drugą jest Crystal Shell z nadbudowanymi narożnikami, natomiast trzecią jest Ultra Hybrid z ramką na całej długości krawędzi.
Tak więc zgodnie z opisem Spigen Crystal Shellznajduje się pomiędzy najprostszym Liquid Crystal, a dość mocno zabudowanym pokrowcem Ultra Hybrid. Tę obudowę wyróżnia to, że nie posiada wzmocnień na całej długości krawędzi, a jedynie na narożnikach. Jest to kompromis pomiędzy delikatną konstrukcją, a solidnym zabezpieczeniem telefonu. Wzmocnienia krawędzi zostały umieszczone na samych rogach, które są najbardziej newralgicznymi elementami każdego smartfona.